A tým 3. 10. 2025

˝Byla to výborná zkušenost˝, hodnotí roční anabázi v Mladé Boleslavi navrátilec Adam Jan Pírek

V dalším ze sérii rozhovorů, ve kterých Vám představujeme nové tváře v našem "A" týmu, odpovídal na otázky odchovanec Asperu Adam Jan Pírek.

Ahoj Adame, minulou sezónu jsi sice strávil v Mladé Boleslavi, ale jinak jsi odchovancem Asperu. Jak bys v několika větách popsal svoji dosavadní florbalovou kariéru?

V Asperu jsem vyrůstal hrozně rád. Máme tady s klukama hodně skvělých vzpomínek a trenéři mi toho předali tolik, abych měl možnost vyrovnat se i spoluhráčům, kteří vyrůstali v superligových klubech.

Už tu padlo slovo na Mladou Boleslav. Na základě čeho jsi se rozhodl právě pro toto město a jak tuto roční zkušenost hodnotíš?

Asi mě zlákala možnost zahrát si juniorský florbal na nejvyšší úrovni. Zkušenost to byla výborná, jak po stránce florbalové, tak lidské. Loňská sezóna mi dala fakt hodně a chtěl bych moc poděkovat rodičům, že mi to umožnili a všem v Bolce za skvělé zázemí a zkušenosti.

V dorostenecké kategorii jste nakonec zvítězili v celé soutěži. Jedná s o tvůj největší florbalový úspěch?

Za mě určitě, s klukama v Šumperku nám možnost bojovat o medaile v sezóně vždycky utekla, a myslím si, že máloco překoná výhru z MČR.

Po roce se ale vracíš zpátky domů. Byla to jasná volba nebo jsi zvažoval i jiné možnosti?

Tak zvažoval jsem i druhou možnost, že zůstanu s týmem, se kterým jsme právě vyhráli titul, ale něco mě prostě táhlo domů, za klubem, kde jsem začínal.

S Asperem letos působíš v 1. lize dospělých. Jak hodnotíš vstup do sezony a jaké jsou tvé osobní cíle a jaký týmový výsledek bys považoval za úspěch?

Vstup do sezóny je zatím výborný, musíme ale nadále pokračovat v tom, co děláme. Určitě bych chtěl být dostatečně produktivní, ideálně více, než prozatím. Týmový cíl je jasný, chceme udržet první ligu a ideálně se dostat do play-off.

Adame, moc děkujeme za rozhovor a přejeme ti hodně sportovních úspěchů v domácím dresu!