A tým 4. 8. 2025

Na úvod Poháru ČF prohra s Hattrickem

Šumperští florbalisté otevřeli sezónu 2025/2026 porážkou 1:6 se superligovým nováčkem Hattrickem Brno

Asper Šumperk - FBŠ Hattrick Brno 1:6 (0:1,1:3,0:2)

I navzdory letním prázdninám si na halu šumperského gymnázia našlo cestu více než 150 diváků, kteří byli od úvodu svědky pěkného utkání v rychlém tempu. Domácí se však příliš často nevyvarovali drobných chyb, ze kterých soupeř těžil a vyrážel do rychlých přečíslení. V 8. minutě pak po vyrovnaném úvodu otevřel skóre brněnský Morávek. Opticky měl Asper v první třetině míček na svých holích více, než jeho protivník, do větších šancí se ale hráči v bílém příliš nedostávali. Těsně přes konce pak závar druhé formace brankou neskončil, a tak diváci viděli v první dvacetiminutovce pouze jednu branku.

V druhém dějství se opět prosadili nejprve hosté v modrém, kdy nejprve krosovou nahrávku umístil za záda Víta Fleischmanna Marek Zapletal a nedlouho po něm se šikovně od mantinelu trefil Adam Šikula. Když pak na prahu 40. minuty z osy hřiště propálil Byvana Adam Klusoň, bylo to již 0:4. Pak si ale Jiří Hájek počínal nedovoleně u střídačky domácích, na kterou poslal Matěje Šímu a sebe na trestnou lavici. Nabídnutou výhodu jednoho muže v poli 7 sekund před koncem umístěnou střelu využil Ondřej Mrázek - 1:4.

Domácí se snažili, ve druhé třetině trefili tyčku a zahodili několik velkých šancí - tu největší Jiří Trávníček, i tak ale byl zápas i do poslední dvacetiminutovky otevřený. Čas ale neúprosně plynul a když byli v 55. minutě vzájemně vyloučení Maixner s Hemberou, chtěli se domácí pustit do hry bez brankáře. Místo toho ale hosté dvěma rychlými zásahy dali na tyto myšlenky šumperského týmu rychle zapomenout - 1:6. Utkání se pak již bez větších šancí dohrávalo. I přes prohru si ale Asper vysloužil potlesk velmi slušně zaplněných tribun.

Statistický souhrn utkání ZDE.

Textový on-line přenos ZDE.

Sestřih z utkání ZDE.

Komentář trenéra Petra Matěje:

"Výsledkově možná příliš krutý výsledek. Největší rozdíl mezi námi a soupeřem byl jednoznačně v efektivitě v zakončení a také v rychlosti přepínání mezi obrannou a útočnou hrou. Ale jinak si myslím, že na to, v jaké fázi přípravy se oba týmy nacházejí, to bylo velmi pěkné utkání v tempu. Jen škoda, že jsme velmi slušnou návštěvu nepotěšili větším počtem vstřelených branek. Díky soupeři i rozhodčím za utkání a těším se 27. srpna na utkání s Chodovem."